Lajme
  Nëntor 20, 2021

  Nenad Rashiq: Me këtë ritëm, Serbia e Kosova do të dialogojnë deri në vitin 2068

  Ka dhjetë vjet që ka filluar, por ende pa rezultat. Dialogu Kosovë-Serbi nuk po përparon,…
  Lajme
  Nëntor 20, 2021

  Liderët e Azerbajxhanit dhe Armenisë do të takohen për bisedime në Bruksel

  Bashkimi Evropian (BE) ka njoftuar se liderët e Azerbajxhanit dhe Armenisë do të takohen në…
  Lajme
  Nëntor 19, 2021

  Reagon Presidenca: Nuk i japin llogari asnjë ambasade, por vetëm popullit shqiptar

  Këshilltari për Mediat dhe Zëdhënësi i Presidentit të Republikës, Tedi Blushi ka reaguar pas publikimit…
  Lajme
  Nëntor 19, 2021

  Nisin hetimet për Presidentin e Malit të Zi, dyshime për përfshirje në pastrim parash

  Prokurorët në Malin e Zi nisin hetimet për përfshirjen e Presidentit Milo Gjukanoviç në rrjetin…
  Lajme
  Nëntor 19, 2021

  Ekspozita për çamët: Ambasada e Greqisë i ka kërkuar shpjegime Presidentit Meta

  Një ekspozitë e titulluar “Vështrim historik etnokulturor i Pellzagjisë-Epiri-Thesproti-Çamëri” e publikuar pranë Presidencës ka sjell…
  Diaspora
  Nëntor 19, 2021

  Diamant Salihu merr çmimin e madh të gazetarisë në Suedi

  Gazetari i SVT-së, Diamant Salihu, është zgjedhur gazetar i vitit në Suedi. Shqiptari me prejardhje…
  Lajme
  Nëntor 17, 2021

  Rama në Itali: BE e vetmja “krijesë” me kufij të jashtëm dhe të brendshëm

  Në konferencën e përbashkët për shtyp me homologun Dragi, kryeministri Edi Rama reagoi edhe njeherë…
  Lajme
  Nëntor 17, 2021

  Gjermania i kërkon BE-së propozim sanksionesh kundër Republikës Sërpska

  Gjermania e ka ngritur para organeve të Bashkimit Evropian, çështjen e sanksioneve ndaj zyrtarëve të…
  Kuriozitete
  Nëntor 17, 2021

  Të premten pritet të ndodhë eklipsi më i gjatë hënor në 500 vitet e fundit

  Eklipsi më i gjatë hënor në 500 vitet e fundit do të ndodhë në orët…
  Lajme
  Nëntor 17, 2021

  Kryeministri italian: Mbështesim integrimin e Shqipërisë në BE

  Kryeministrin italian Mario Draghi deklaroi gjatë konferencës me kryeministrin Edi Rama se Italia është shumë…
   Lajme
   Nëntor 20, 2021

   Nenad Rashiq: Me këtë ritëm, Serbia e Kosova do të dialogojnë deri në vitin 2068

   Ka dhjetë vjet që ka filluar, por ende pa rezultat. Dialogu Kosovë-Serbi nuk po përparon, e “mollë sherri” për këtë…
   Lajme
   Nëntor 20, 2021

   Liderët e Azerbajxhanit dhe Armenisë do të takohen për bisedime në Bruksel

   Bashkimi Evropian (BE) ka njoftuar se liderët e Azerbajxhanit dhe Armenisë do të takohen në Bruksel nga mesi i muajit…
   Lajme
   Nëntor 19, 2021

   Reagon Presidenca: Nuk i japin llogari asnjë ambasade, por vetëm popullit shqiptar

   Këshilltari për Mediat dhe Zëdhënësi i Presidentit të Republikës, Tedi Blushi ka reaguar pas publikimit të lajmit të mediave greke…
   Lajme
   Nëntor 19, 2021

   Nisin hetimet për Presidentin e Malit të Zi, dyshime për përfshirje në pastrim parash

   Prokurorët në Malin e Zi nisin hetimet për përfshirjen e Presidentit Milo Gjukanoviç në rrjetin e pastrimit të parave të…
   Back to top button